Postaw na naturalny skład
Jak zaznaczono na wstępie, balsamy nawilżające cieszą się dużym powodzeniem. Nie ma się temu, co dziwić. Każdy z nas chce się bowiem cieszyć miękką i przyjemną w dotyku skórą. Doskonale byłoby zadbać o to, aby wszelkie kosmetyki były wybierane starannie. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że będą one skuteczne. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup kosmetyków o naturalnych składach. Charakteryzują się one dużym bezpieczeństwem oraz wydajnością. Śmiało poszukujmy w nich olejków, ekstraktów oraz rzecz jasna wyciągów roślinnych.
Wśród składników godnych polecenia wyróżnić można masło shea, olej arganowy, a także ekstrakt z aloesu czy wosk z borówki amerykańskiej. Nie sposób zaprzeczyć temu, że w balsamach naturalnych nie powinny znajdować się potencjalnie szkodliwe PEGi, parabeny czy sztuczne substancje zapachowe.
Przyjrzyj się konsystencji balsamu
Każdy, kto chce być zadowolony ze swojego balsamu, powinien także zwrócić uwagę na jego konsystencję. Jeżeli mamy suchą lub bardzo suchą skórę, najlepiej będzie zainwestować w kosmetyk o treściwej konsystencji. Zbyt lekka konsystencja balsamu może okazać się bowiem niewystarczająca.
Balsamy o ciężkiej konsystencji masła mogą być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Niemniej jednak trzeba uważać, aby nie obciążyć swojej skóry. Zawsze należy więc stosować zalecaną przez producenta ilość kosmetyku. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że balsamy o cięższej konsystencji wchłaniają się zdecydowanie dłużej niż te o lekkiej. Należy więc odczekać dość sporo czasu, zanim założymy ubranie. W przeciwnym razie może ono ulec zabrudzeniu.
Używaj kosmetyku zgodnie z przeznaczeniem
Jeśli zależy nam na tym, aby balsam zadziałał skutecznie i spełnił swoją rolę, trzeba używać go zgodnie z przeznaczeniem. Zapoznawajmy się więc z zaleceniami producenta znajdującymi się na etykiecie konkretnego produktu. Każdy z balsamów koniecznie należy zaaplikować na jak najstaranniej oczyszczoną ze wszelkich zanieczyszczeń skórę. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc nakładanie balsamu po zażyciu kąpieli bądź też po wzięciu prysznica.
Zadbajmy o to, aby robić to przynajmniej raz dziennie. Zimą, gdy nasza skóra jest narażona na działanie ujemnych temperatur, możemy postarać się o częstsze stosowanie balsamu. Można robić to na przykład dwa razy dziennie. Wskazana jest cierpliwość. Rezultaty nie pojawią się od razu. Ujrzymy je po kilku dniach regularnego stosowania balsamu. Jeżeli nasza skóra jest bardzo wysuszona, w pełni satysfakcjonujące efekty mogą pojawić się dopiero po kilku tygodniach