-
Trzcina cukrowa jako materiał.
-
Ekologiczne pojemniki "na wynos".
-
Szeroko stosowane kubki jednorazowe.
-
Słomki papierowe – estetyczny dodatek.
Co zapewne budzi optymizm, już nie tylko pojedyncze osoby prywatne, ale i duzi przedsiębiorcy skłaniają się w stronę ekologii. Dzięki temu otrzymujemy, między innymi, znaczną ilość produktów powszechnego użytku wyprodukowanych w ekologiczny sposób, będąc jednocześnie biodegradowalnymi. Jednymi z lepszych tego przykładów są słomki papierowe oraz pojemniki z trzciny cukrowej...
Trzcina cukrowa jako materiał
Zdecydowanie najchętniej wykorzystywanym materiałem do tworzenia biodegradowalnych naczyń jest trzcina cukrowa. Uprawiana jest ona w głównej mierze pod kątem produkcji cukru, podczas gdy reszta rośliny do niedawna stawała się odpadem. Jednak od jakiegoś czasu produkuje się z niej wysokiej jakości, wytrzymałe naczynia, jak np. pojemniki z trzciny cukrowej.
Ekologiczne pojemniki "na wynos"
Co istotne, pojemniki z trzciny cukrowej charakteryzują się wszystkim tym, czego oczekują profesjonalne restauracje i bary serwujące dania "na wynos". Są one sztywne i wytrzymałe, a także nieprzepuszczające tłuszczy czy innych płynnych substancji. Liczne badania naukowe wykazały również, że pojemniki te są w pełni bezpieczne w bezpośrednim kontakcie z żywnością.
Szeroko stosowane kubki jednorazowe
Kubki są kolejnym z jednorazowych naczyń, które znajdują się w powszechnym użytkowaniu. Wszelkiego rodzaju imprezy masowe, ale również domowe grille czy przyjęcia zawsze są ich pełne. Dlatego też warto zamienić je na kubki jednorazowe nadające się do recyklingu bądź biodegradowalne. Właśnie takie znajdziemy w sklepie: https://www.opakowanianawynos.pl/169-kubki-jednorazowe.
Słomki papierowe – estetyczny dodatek
Nie mniej warte uwagi są słomki papierowe, które umilą każdy koktajl bądź napój podczas letnich popołudni. Zastępując nimi plastikowe odpowiedniki, zagwarantujemy sobie nie tylko efektowny i urozmaicony wygląd napoju, ale kolejne ekologiczne rozwiązanie. Jak pokazuje praktyka, zaledwie w ciągu kilku tygodniu słomki papierowe ulegają biodegradacji w kompostowniku.