Czy warto wybrać akumulatorowe nożyce do żywopłotu?
Nożyce do żywopłotu akumulatorowe to rozwiązanie, które ma zarówno zalety jak wady, przy czym tych ostatnich jest zdecydowanie mniej. Akumulatorowe nożyce świetnie będą się sprawdzały zarówno w małych, jak i dużych przydomowych ogórkach. Takie narzędzia są bardzo wygodne w zastosowaniu między innymi dzięki temu, że nie potrzebują zasilania prądem. Atutem tego rozwiązania jest również to, że nożyce nie generują uciążliwego hałasu. Mając duży ogród i spory żywopłot, należy zwracać uwagę na pojemność akumulatora oraz moc silnika. To bardzo ważne, ponieważ odpowiednio dobrane parametry urządzenia sprawią, że będzie ono użyteczne. Ciekawym rozwiązaniem będą nożyce do żywopłotu akumulatorowe, dodatkowo wyposażone w wymienną część, która dodatkowo pozwoli na przycinanie trawnika w trudnodostępnych miejscach (np. przy płocie).
Akumulatorowe a może spalinowe nożyce?
Spalinowe i elektryczne nożyce do żywopłotu, choć mają wiele zalet, nie zawsze są wygodne w użytkowaniu. Ponadto spalinowe modele zanieczyszczają powietrze i generują spory, dość uciążliwy hałas. Natomiast elektryczne wymagają stałego zasilania energią elektryczną, co też nie zawsze jest możliwe. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem, wygodnym i bardziej przyjaznym środowisku będą nożyce do żywopłotu akumulatorowe.
O czym warto pamiętać przy wyborze akumulatorowych nożyc do żywopłotu?
Aby znaleźć najlepsze nożyce do żywopłotu akumulatorowe, należy znaleźć kompromis pomiędzy mocą solnika a czasem działania. Warto przy tym pamiętać o tym, że modele mające niską pojemność akumulatora będą słabe. Oznacza to, że nie tylko czas ich pracy będzie zbyt krótki, ale również przez brak mocy mogą nie radzić sobie zbyt dobrze z zadaniami do wykonania. Wybierając odpowiednie nożyce, należy również zwrócić uwagę na długość listew tnących i rozstaw ich zębów. Ten parametr decyduje o łatwości obsługi urządzenia oraz o tym, czy bez większych trudności będzie można usuwać przyrosty na całej długości żywopłotu. W przypadku krzewów kulistych i stożkowatych funkcjonalny będzie sprzęt niewielki i lekki. Do żywopłotów sześciennych i dość dużych niezastąpione będą urządzenia duże, znacznie cięższe.