Przetłuszczanie się włosów – co pomoże zniwelować problem?
Pytanie: | Odpowiedź: |
Jak powstrzymać przetłuszczanie się włosów: | Ograniczyć wydzielanie łoju przez gruczoły można, poprzez unikanie pewnych działań:
|
Jaka dieta powstrzyma nadmierną produkcję łoju: | Warto zwrócić uwagę na dietę bogatą w cynk, można go znaleźć w takich produktach, jak:
|
Najważniejsze informacje dotyczące łojotokowego zapalenia skóry
ŁZS to choroba przewlekła, z okresami remisji i nawrotów. Nie znaleziono jeszcze przyczyny tej dermatozy, ale obwinia się nadmiernie pracujące gruczoły. Zaburzenia równowagi hormonalnej, powodują nadmierną stymulację gruczołów łojowych – przez co wytwarzają one zbyt dużo łoju i potu.
Jest to ściśle związane z:
okresem dojrzewania,
nadmiernym stresem,
stanami chorobowymi.
Tłusty łój jest pożywką dla lipofilnych drożdżopodobnych grzybów malassezia furfur, przez co wytwarza się stan zapalny i przykre, dokuczliwe objawy.
Zdarza się, że szkodliwe czynniki zewnętrzne zmuszają skórę głowy do ochrony przez wytwarzanie nadmiaru sebum. Trzeba zatem uważać na agresywne produkty oraz niektóre farby do włosów, bo mogą być przyczyną przetłuszczania się włosów. Dobrym pomysłem jest zestaw do walki z objawami łojotokowego zapalenia skóry, który szybko mityguje wszystkie przykre zmiany – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica
Wybierz szampon do przetłuszczających się włosów, emulsję i płyn – w zestawie od Seborh
Szampon Seborh – bogaty w takie składniki jak: pirokton olaminy, mleczko pszczele czy siarczek selenu. Produkt dokładnie oczyszcza skórę głowy oraz włosy. Szybko zabija grzyby, reguluje pracę gruczołów łojowych. Szampon z łatwością złuszcza i usuwa martwy naskórek, a także zanieczyszczenia. Skóra jest nawilżona, miła w dotyku.
Emulsja Seborh – znajdziesz w niej np.: siarkę, kwas mlekowy czy mocznik. Stosowana regularnie lekka emulsja, normuje sebum. Preparat złuszcza martwy naskórek, a dodatkowo również odkaża i łagodzi.
Płyn Seborh – zawiera: ekstrakt z rozmarynu, kwas jabłkowy i ekstrakt z wąkroty azjatyckiej. Lekka mgiełka wzmacnia naczynia krwionośne, wpływa na wytwarzanie łoju, świetnie złuszcza naskórek. Widocznie odżywia oraz regeneruje skórę.
Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH na seborh.pl
Jak stosować zestaw Seborh?
Zestaw dermokosmetyków Seborh do skóry łojotokowejnajlepiej stosować kompleksowo:
Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.
Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.
Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.
Pielęgnacja przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy – jak zahamować przetłuszczanie się włosów?
Jeśli niepokoi Cię naprzetłuszczanie się włosów, a dodatkowo zauważasz również inne podejrzane objawy, świadczące o ŁZS, idź do dermatologa, żeby potwierdzić diagnozę oraz rozpocząć niezbędne leczenie. Nadmierne przetłuszczanie się włosów, można zahamaować.
Łojotokowe zapalenie skóry jest dermatozą, która wymaga właściwej pielęgnacji w okresie nawrotów oraz remisji. Istotne jest unikanie czynności, które mogłyby nasilić zmiany oraz stosowanie odpowiednich dermokosmetyków na bazie naturalnych składników, kwasów, wyciągów, ekstraktów i innych cennych substancji.
Podsumowanie
Namnożone grzyby drożdżopodobne malassezia, przy sprzyjających im warunkach, potrafią rozprzestrzeniać się z głowy na inne części ciała, które są bogate w gruczoły łojowe. Warto zatem mieć regularny kontakt z dermatologiem i korzystać z wysokiej jakości dermokosmetyków – ze specjalnym przeznaczeniem do walki z ŁZS.