Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 listopada 2024 05:32
Z OSTATNIEJ CHWILI:

Czym się kierować przy wyborze obozu młodzieżowego

Dzieci to największe skarby rodziców. Z tego względu chcą oni zapewnić im wszystko, co najlepsze. Po miesiącach ciężkiej nauki chcą, aby dobrze odpoczęły. Doskonałym sposobem na wakacje są obozy młodzieżowe. Czym warto się kierować przy ich wyborze? Na co zwrócić uwagę? O tym wszystkim piszemy w naszym krótkim poradniku.
  • 29.11.2018 16:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Czym się kierować przy wyborze obozu młodzieżowego

Autokar ważna sprawa

Środek wykorzystywany do transportu odgrywa bardzo istotną rolę. Upewnijmy się, że naszą pociechę dowiezie na miejsce sprawdzony i doświadczony przewoźnik. To bardzo ważne, ponieważ chodzi o bezpieczeństwo naszych dzieci. Sprawdźmy, czy autokar ma klimatyzację, rozkładane fotele, WC, co szczególnie jest ważne w przypadku długich podróży związanych z obozami zagranicą. Ważne podczas wykupywania obozu jest także zapytanie się o planowaną trasę przewozu i połączenia antenowe. Te ostatnie polegają na dowiezieniu danego uczestnika z innego miasta do miejsca zbiórki za pomocą innego środka transportu, zazwyczaj PKP. W takim przypadku nasza pociecha będzie pod opieką konwojenta .

Jeśli nasze dziecko będzie korzystało z konwojenta to, upewnijmy się, że tą funkcje sprawują nieprzypadkowe osoby. Dobrze, jeżeli są to wychowawcy obozowi albo osoby sprawdzone, współpracujące z dana firmą przez długi czas. Konwojent ma swój identyfikator, imienną listę uczestników i bilety na przejazd. Jego zadanie to zapewnienie miejsca siedzącego i bezpieczeństwa w czasie podróży.

Czas i miejsce postoju

Postoje zazwyczaj są związane z czasem pracy kierowcy. Kierownik obozu, po skonsultowaniu z kierowcą informuje uczestników o planowanym najbliższym postoju. Dopytajmy o czas trwania postoju i ich ilość. Przykładowo, podczas transportu na miejsce obozu znajdujące się poza granicami naszego kraju, postoje powinny być co 3-4 godziny. Ważne, żeby w miarę możliwości organizowane były na parkingach z barem i toaletą. Ich czas powinien wynosić nie niej niż 15 minut.

Kontrola przez policję

Warto upewnić się, czy autokar będzie przed wyjazdem skontrolowany przez policje. W przypadku obozów organizowanych przez biura podróży to na jego pracowniku spoczywa obowiązek zgłoszenia środka transportu do kontroli. Pamiętajmy, że miejsce kontroli jest określane przez policję. Z tego względu niekiedy może być tak, że będzie inne niż miejsce zbiórki. Taka kontrola obejmuje nie tylko stan techniczny autokaru, ale także jego dokumenty i uprawnienia kierowcy oraz stan trzeźwości. Nie zapominajmy, że jako rodzice także możemy zgłosić kontrolę autokaru do odpowiednich służb.

Awaria autokaru

W miejscu, w którym wykupujemy obóz, warto dopytać się o sposób postępowania w nagłych przypadkach, takich jak awaria autokaru. Musimy mieć pewność, że nasze dziecko będzie miało zapewnione bezpieczeństwo i komfort.

Ograniczenia bagażu

To bardzo istotna kwestia w szczególności w przypadku „dosadzania” dziecka na trasie. Wyobraźmy sobie sytuację, w której nie mamy gdzie wstawić bagażu naszej pociechy. Przede wszystkim warto zadbać o rozsądne spakowanie walizki.

Finansowanie obozu

Chcemy nasze dziecko wysłać na obóz młodzieżowy, ale nie mamy odpowiednich funduszy na ten cel. Co zrobić w takiej sytuacji? Pomocna może się okazać szybka pożyczka oferowana przez instytucje pozabankowe jak Profi Credit. Pamiętajmy jednak, że szybka pożyczka wymaga spłaty. Z tego względu dokładnie przeanalizujmy, czy szybka pożyczka nie będzie stanowiła zbyt dużego obciążenia dla posiadanego budżetu domowego.

--- Artykuł sponsorowany ---