Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 26 listopada 2024 10:41
Z OSTATNIEJ CHWILI:

Masło shea – jak wpływa na skórę człowieka?

Branża kosmetyczna stawia na jakość i skuteczność swoich rozwiązań. Dlatego coraz chętniej sięga wyłącznie po składniki naturalne. Jednym z nich jest chociażby masło shea. Jakie właściwości posiada ten surowiec?
  • 04.05.2020 12:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Masło shea – jak wpływa na skórę człowieka?

Masło shea – jak jest pozyskiwane?

Masłe shea, masło karite, masło galam – pod takimi nazwami występuje surowiec kosmetyczny pozyskiwany z masłosza Parka. Drzewo to rośnie w środkowej i zachodniej Afryce, gdzie stało się także przedmiotem kultu. Wynika to z faktu, że roślina ta jest długowieczna. Owocuje dopiero po trzydziestu latach i jest w stanie przetrwać nawet trzysta lat. Europejczycy poznali masło shea dzięki szkockiemu podróżnikowi, Mungo Parkowi. To on jako pierwszy odkrył i opisał tę roślinę oraz zabrał jej owoce na Stary Kontynent. Tam szybko zyskały popularność, a od XX wieku masło shea zaczęto wykorzystywać w kosmetologii. Surowiec ten uzyskuje się w tradycyjny sposób. Po zebraniu owoców należy je uprażyć i rozgnieść. Wówczas gotuje się je do momentu wytrącenia się masła na ściankach naczynia. Wówczas masło shea zbiera się i odstawia do przestygnięcia. W kontakcie z powietrzem przybierze ono stałą postać.

Masło shea – jakie cechy wyróżniają je od innych surowców?

Surowiec ten jest najczęściej wykorzystywany w produktach, które są przeznaczone do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów. Masło shea jest bowiem bogate w takie składniki odżywcze jak witamina A, E czy F. Pod tym ostatnim symbolem kryje się w kosmetologii mieszanina nienasyconych kwasów tłuszczowych – linolenowego, linolowego oraz arachidonowego. To dzięki nim możemy dotrzeć w głąb skóry, nawilżyć ją i usunąć wolne rodniki. W ten sposób naturalne preparaty mogą pomóc w opóźnieniu procesów starzenia się. Efekty kuracji produktami zawierającymi masło shea to m.in. poprawa elastyczności skóry czy ochrona przed jesienno-zimową aurą. Silny wiatr czy niska temperatura powietrza może powodować liczne podrażnienia skóry. Dlatego masło shea dodawane jest do wszelkich pomadek do ust, balsamów do ciała, czy kremów do twarzy. Takie kosmetyki zapobiegają nadmiernemu wysuszaniu się cery, co przekłada się na mniejsze podrażnienia. Jeśli więc będziemy kupować preparaty na zimę, to warto sprawdzić, czy są one w pełni naturalne i posiadają masło shea.

Masło shea – kto dostarcza takie rozwiązania?

Producenci kosmetyków dokładają wszelkich starań, by ich produkty były jak najwyższej jakości. Od tego zależy przecież satysfakcja klientów. Dlatego firmy poszukują dystrybutorów, którzy spełniają wszelkie rygorystyczne normy. Jednego z nich znajdziesz tutaj http://oqema.pl/. Jeśli jednak myśleliście, że masło shea sprawdza się wyłącznie w branży kosmetycznej, to byliście w błędzie. Okazuje się bowiem, że surowiec ten może posłużyć chociażby do impregnacji drewna. Jest w tym nawet lepszy od wielu specjalistycznych preparatów. Co więcej, mieszkańcy Afryki od XIV wieku korzystają także z jadalnej wersji tego oleju. Takie masło shea sprawdzi się do smażenia potraw. Znacząco wpływa bowiem na ich smak, aromat, a także konsystencję. Każdy, kto lubi eksperymentować w kuchni, powinien rozważyć test takiego oleju.

--- Artykuł sponsorowany ---